Ce mai citim si noi?

Orice nu poate fi incadrat la celelalte categorii

Moderator: Manu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Avand in vedere ca te-ai inscris si totul a fost in regula, contul de biblioteca ti-a fost de ceva timp creat, probabil nu ti-a comunicat domnul Gruia datele, i le dadusem lui fiindca el lucra la clasa ta. Fa cumva sa dai de mine sa iti recomunic datele de logare, parola se poate modifica ulterior.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

Cris, daca te intereseaza cumva si piesa teatru Alice in tara onglinzilor, ti-o pot trimite.
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

Dupa cum ti-am mai spus, cred, Emanuel, eu nu prea agreez acest gen... Prefer opera originala, mai degraba decat dramatizarea ei... Oricum iti multumesc, Cris
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

Eu ti-am propus-o, pentru ca era comica. N-ai pentru ce.
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

E comica? Vorbesti serios? Din cate stiu eu, nu era nimic comic pe acolo, dar daca e cumva o parodie, chiar ca mi-ar placea s-o ascult... Ia vezi tu, daca e sigur comedie, pentru ca in acest caz, o vreau negresit... Cris
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

Ce parere aveti de "Vantul prin salcii" a lui Kenneth Grahame? A citit-o cineva? Cris
Carmen
Capitan
Mesaje: 581
Membru din: 08 Mar 2008, 21:20
Localitate: Suceava

Mesaj de Carmen »

Am citit-o în copilărie. Ştiu că mi-a plăcut atunci.
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

Eu acuma o termin... Mi se pare tare draguta si sensibila... Cris
Carmen
Capitan
Mesaje: 581
Membru din: 08 Mar 2008, 21:20
Localitate: Suceava

Mesaj de Carmen »

cristina.vuscan scrie:Mi se pare tare draguta si sensibila... Cris
Aşa ca tine! :)
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

De-acum va puteti reimprospata amintirile sau puteti face cunostinta cu aceasta carticica minunata, chiar aici, pe forum, la "Coltul surprizelor"... Lectura placuta! Cris
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Frumoasa idee, Cris. Totusi, pe cand niste carti "de oameni mari" la coltul surprizelor? Stiu ca au mai fost, de exemplu Pasunile raiului, dar zic eu ca ar merge din nou ceva mai adecvat varstei forumistilor dupa ce termini de postat Vantul prin salcii.
Si as mai avea o sugestie: poate ar fi interesant sa faci ceva recenzii de carti, sa vedem ce anume ar merita citit. Desigur, in privinta recenziilor, exclus carti pentru categoria de varsta "Piticot" sau "un metru si-un snitel" :D
Andy
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

Pai, veniti cu propuneri de carti care sa nu existe deja in biblioteca... Eu ma gandeam la "800 de leghe pe Amazon" a lui Jules Verne, dar nu stiu daca nu cumva intra si ea la un metru si un snitel... Dar de ce tocmai snitel? Un copan nu era bun? Cris
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

O sa citesc si eu in coltul surprizelor, sa vedem ce carticica e aceea...
Ar fi frumos sa mai apara cate o prezentare a cate unei carti, mai ales cand este propusa una, sa ne formam un orizont de asteptare...
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

manu scrie:O sa citesc si eu in coltul surprizelor, sa vedem ce carticica e aceea...
Ar fi frumos sa mai apara cate o prezentare a cate unei carti, mai ales cand este propusa una, sa ne formam un orizont de asteptare...
Esti asteptat cu drag la aceasta rubrica... Vei constata chiar, cu surprindere, ca unele persoane binecunoscute au multe trasaturi comune cu unele din personajele acestei carticele... Cris Si cine citeste acum aceste randuri, stie bine despre ce vorbesc... Cris
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

Stie cineva pe unde as putea gasi piesa de teatru "Padurea spanzuratilor"? Ma roaga cineva tare de multa vreme... Emanuel, nu o ai tu cumva? Cris
Scrie răspuns