Ce telefon sa imi cumpar?

Despre computere, telefoane, tehnologie

Moderator: Manu

Shady
Locotenent
Mesaje: 455
Membru din: 09 Aug 2011, 01:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shady »

Salut!Mai e de actualitate ce am vorbit mai de mult despre telefon?Pe mine m-ar interesa un telefon la mana a 2 a cu tastatura normala.Insa as fi dispus sa-ncerc si telefon cu tastatura qwerty ca am inteles ca te poti obisnui repede cu designul tastaturii.Cam la ce pret ai dori sa-l dai?
I Tichir
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 30 Sep 2007, 14:56

Mesaj de I Tichir »

Dupa cum ti-am spus si anul trecut, ar fi bine sa mai te gandesti si sa nu iei o decizie pripita. Nu am inteles cui te adresezi, pentru ca pe aici, din cate stiu, nu vinde nimeni telefoane.
Ioto
Plutonier
Mesaje: 163
Membru din: 30 Ian 2013, 18:35
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Ioto »

Salut Shadi.

Pai as avea si eu pentru tine cateva recomandari:
1. Nokia N95 cu camera de 5 MP cu GPS, Radio FM, Wireless, casti normale.
Telefonul este slide.
Exista si o varianta de 8 GB din acest model.
2. Nokia C5 cu camera de 3,15 MP cu tastatura normala, GPS, Wireless.
Si cel mai important, Un procesor de 600 MHZ.

Mai jos iti pun cateva lincuri de unde poti afla mai multe informatii.
Pentru Nokia N95 nu am gasit detalii despre varianta de 8 gb.
Diferenta in afara de memoria interna dintre cel de 8 gb si cel normal este procesorul care la Nokia N95 este de 343 MHZ.
Pentru Nokia N95
http://www.gsmarena.com/nokia_n95-1716.php
Pentru Nokia C5
http://www.gsmarena.com/nokia_c5-3122.php
Daca am informat cumva gresit imi cer scuze.
Iar cei care stiu mai bine, ma pot corecta fara probleme.

Toate cele bune.
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Salut,
C5 nu are wireless.
N95 nu se mai gaseste, cel putin nu nou.
Shady
Locotenent
Mesaje: 455
Membru din: 09 Aug 2011, 01:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shady »

Salut Manu!e adevarat ca Nokia E 52 e cam incompatibil cu internetul?am aflat ca dupa ce-l folosesc o data trebuie reinstalat talks.
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Daca ai Talks full, merge bine si pe internet. Probabil ca daca e un Talks mai vechi si s-a facut actualizare la Symbian, acesta nu mai citeste.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Alexandru
Plutonier
Mesaje: 106
Membru din: 28 Mai 2011, 20:21
Localitate: Suceava

Mesaj de Alexandru »

Intr-adevar, daca e instalata o versiune mai veche a Talks-ului (de exemplu 5.0.3) si software-ul telefonului este actoalizat, atunci aceasta versiune este incompatibila cu browser-ul web al telefonului, incat trebuie instalata o versiune mai noua.
Shady
Locotenent
Mesaje: 455
Membru din: 09 Aug 2011, 01:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shady »

Salutare!De voie sau de nevoie mi-am achizitionat si eu un telefon din acesta modern caci am inteles ca nu prea se mai gasesc ceea ce m-ar fi interesat pe mine initial.Mi-au cumparat parintii un samsung galaxy chat cu tastatura qwerty si touch screen si as dori sa stiu daca as putea dezactiva touch screen-ul si cum sa-l dezactivez.
Alexandru
Plutonier
Mesaje: 106
Membru din: 28 Mai 2011, 20:21
Localitate: Suceava

Mesaj de Alexandru »

Din nefericire, tooch screen-ul nu poate fi dezactivat. Va trebui sa te obisnuiesti cu noile conceptii.
Allx Cucu
Sergent
Mesaje: 48
Membru din: 30 Mai 2010, 08:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Allx Cucu »

Shady scrie:Salutare!De voie sau de nevoie mi-am achizitionat si eu un telefon din acesta modern caci am inteles ca nu prea se mai gasesc ceea ce m-ar fi interesat pe mine initial.Mi-au cumparat parintii un samsung galaxy chat cu tastatura qwerty si touch screen si as dori sa stiu daca as putea dezactiva touch screen-ul si cum sa-l dezactivez.
Salut
Touch screen-ul iti e util, la Samsung galaxy chat Ai doar tastatura fizica, fara sageti sau taste precum back sau select, functionarea telefonului se face doar utilizand touch screen-ul.
Cu toate astea Samsung galaxy chat e o alegere buna, e un telefon accesibil, suporta update la android 4.1.2 si e destul de usor de utilizat.
_____________
ALLX
Scrie răspuns