Descarcare drivere

Despre computere, telefoane, tehnologie

Moderator: Manu

Scrie răspuns
AlexCalina
Sublocotenent
Mesaje: 299
Membru din: 16 Mar 2009, 15:15
Localitate: Sibiu

Descarcare drivere

Mesaj de AlexCalina »

salutare,
vreau sa va intreb daca exista un program accesibil cu jaws,care sa ne permita detectarea şi instalarea de drivere.
eu avand un laptop asus,am vrut sa descarc realtek pentru sunet de pe site-ul lor.dar mi-au dat ceva de genul,realtek semi conductor.iar volumul parca era mai micc,şi se auzea ca un sunet gen poc,in timp ce jaws vorbea. parea infundat. şi ma gandesc ca un astfel de program,ar verifica exact,şi ar descarca ceea ce e corect. eu am pierdut acel CD cu drivere
Ioto
Plutonier
Mesaje: 163
Membru din: 30 Ian 2013, 18:35
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Ioto »

Salut, Iti recomand Driver pack solution 14.5. Merge si cu jaws si iti gaseste toate driverele.
AlexCalina
Sublocotenent
Mesaje: 299
Membru din: 16 Mar 2009, 15:15
Localitate: Sibiu

Mesaj de AlexCalina »

il poţi pune pe drob box?eu l-am cautat.insa ma tot avertizeaza avast ca are viruşi.cred ca nu-l iau de unde trebuie
Ioto scrie:Salut, Iti recomand Driver pack solution 14.5. Merge si cu jaws si iti gaseste toate driverele.
Vlad_Ciotescu
Plutonier
Mesaje: 110
Membru din: 10 Iul 2012, 13:39
Localitate: timisoara
Contact:

Mesaj de Vlad_Ciotescu »

salut.
Nu e nevoie sa-l pui pe dropbox. ia-ti un alt antivirus pentru ca asta este foarte urat in sensul ca orice program in bgt sau alte limbaje le considera virusi. adica majoritatea programelor sunt considerate virusi de catre avast. iti recomand ca antivirus eset smart security
Alexandru
Plutonier
Mesaje: 106
Membru din: 28 Mai 2011, 20:21
Localitate: Suceava

Mesaj de Alexandru »

Sau daca nu vrei sa renunti la Avast atat de usor, cred ca ai putea sa creezi niste exceptii astfel in cat sa nu mai scaneze kit-ul de instalare.
Scrie răspuns