Seara de ceai la clubul Pontes

Orice nu poate fi incadrat la celelalte categorii

Moderator: Manu

Torfis
Sergent
Mesaje: 27
Membru din: 25 Mar 2012, 18:26
Localitate: Cluj-Napoca

Seara de ceai la clubul Pontes

Mesaj de Torfis »

Salut,
M-am gandit si eu la o activitate pe care am putea sa o organizam la Clubul Pontes, si anume seara de ceai. M-am gandit ca aceasta intalnire sa aiba loc in fiecare vineri seara de la ora 19 la club, unde se va putea bea un ceai, un suc etc. de asemenea se vor putea juca jocuri de carti, table, remi etc. Avand in vedere ca timpul se va mai incalzi, ne putem intalni la club si de acolo sa plecam la plimbare, cofetarie, sau in orice locatie propusa de voi.
Asadar, astept reactii / sugestii pe forum, grup sau la adresa de e-mail adelacetinoiu21@gmail.com
O seara excelenta,

Adela
Mira
Sublocotenent
Mesaje: 257
Membru din: 30 Ian 2007, 18:02
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Mira »

E foarte bine venită activitatea propusă, aşa vom avea ocazia să ne mai întâlnim şi noi ca să povestim niţel.
Eu voi fi prezentă vineri.
zambet
Cred că ar fi bine să postezi mesajul şi pe grupul Pontes, poate că sunt persoane care nu intră pe forum.
Mira
Torfis
Sergent
Mesaje: 27
Membru din: 25 Mar 2012, 18:26
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Torfis »

Salut!
Vinerea trecuta a avut loc prima seara de ceai, la care, dupa cum am spus am fost 4 persoane.
Am stat pana pe la 22 la club, dupa care am mers impreuna la McDonal’s si in final acasa. Eu zic ca ne-am atins obiectivul, adica chiar ne-am relaxat. 
Cu toate ca nu a fost o intalnire formala, noi ne-am gandit ca ar trebui sa incercam sa gasim si alte persoane cu deficiente de vedere pe care sa le cooptam in diferite activitati. Pentru inceput ne-am gandit la membrii Pontes care nu s-au inscris pe grup. De exemplu, atunci cand se organizeaza o activitate, am putea sa le trimitem si lor un e-mail de informare pe adresa pe care au completat-o in formularul de inscriere.
De asemenea, un alt aspect care s-a discutat este legat de modalitatile de implementare a unui system care sa anunte numarul autobuzelor / troleibuzelor care intra in statii. Ideea e ca nu stim cum si daca s-ar putea. Noi ne gandeam fie sa fie un difuzor in exteriorul fiecaruia dintre autobuze sis a zica soferul ce numar este, fie sa fie difuzor in fiecare statie.
Ce parere aveti?
Astept pareri pe grup, forum, sau daca va face placere, va astept cu ele maine de la ora 19 la club!

O seara frumoasa,

Adela
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Nu am fost data trecuta, dar ma gandeam ca vin maine seara sa stau si eu relaxat la o poveste.
Acum stau putin la indoieli, pare ca si acolo tot despre proiecte si realizari se discuta...
Pe cand o seara de ceai in care sa nu primeze discutiile despre infaptuiri? Ele sa vina din intamplare eventual, daca apare cate o scanteie de geniu... :)
Exagerez desigur, dar chiar ar fi ok sa fie o seara de ceai in care sa vina lumea in ideea ca se poate sta relaxat la discutii libere, in care lucrurile legate de deficientii de vedere si realizarile utile lor sa fie doar daca se ivesc decurgand din discutii, pana la urma e firesc sa fie, sunt inerente, dar nu in prim-plan.

Ne vedem maine acolo...
Ce fel de ceai este? :)
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Torfis
Sergent
Mesaje: 27
Membru din: 25 Mar 2012, 18:26
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Torfis »

Discutiile despre realizarile persoanelor cu deficiente nu sunt in prim-plan. Am scris despre ele pentru ca pur si simplu discutiile astea au curs de la sine si ma gandeam ca ar fi singurele lucruri care ar putea interesa pe cineva. Repet: nu este o intalnire formala, asa ca fiecare e liber sa spuna ce vrea.
Deci... daca vrei sa vii, vei vedea ca te vei putea relaxa si, vei afla si ce fel de ceai este! :)
Scrie răspuns