Ce muzică ascultaţi?

Orice nu poate fi incadrat la celelalte categorii

Moderator: Manu

Scrie răspuns
Carmen
Capitan
Mesaje: 581
Membru din: 08 Mar 2008, 21:20
Localitate: Suceava

Mesaj de Carmen »

Mă bucur mult că v-au plăcut melodiile postate. O vară minunată!
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Daca tot nu am timp pentru Floare de Vartej, propun o piesa folk pe forum: Valentin Moldovan - Esenta vietii.
Si mai propun si o piesa cantata de Freddie Mercury in 1986, la concertul Queen de la Budapesta, ca o surpriza pentru spectatori: Queen - Tavaszi szel.
Andy
Decebal
Plutonier major
Mesaje: 238
Membru din: 18 Iul 2008, 09:48
Localitate: Oradea

Mesaj de Decebal »

salutare tuturor!
Nu stiu altii cum sunt dar ...pentru mine e pentru prima oara cand sunt trimis la trilu -lilu de o doamna/domnisoara si las garda jos ,mai ales ca e fan si AC/DC care stim bine ca ne cam curenteaza.In genere ascult muzica dupa dispozitie deci nu sunt strain de AC/DC ,nici chiar de Judas Priest.Apreciez totodata rebelii Metalica.Daca stiam ca Freddy a cantat ungureste nu il ascultam atat(nu te repezi Emanuil,era o gluma,si in plus chiar vorbesc limba;tavaszi szel=vant de primavara).Site-ul e super,sunt fan Alifantis ,Andries,Pitis,Vintila,Nicolescu,Stepa,Bud si altii dinainte de a-mi miji mustata totusi de Valentin nu stiam.L-am trecut la catalog."Autoarei",in caz ca e domnisoara ii cer mana atat imi e de draga pentru "fapta" ei iar de e doamna o anunt ca ii invidiez sotul,dar nu prea mult timp sa nu se supere nimeni.Salut,toate bune.decebal
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Daca stiam ca e asa usor sa faci oamenii sa te ceara de nevasta, imi faceam tricou cu trilulilu.ro :lol:
Plusez cu Octavian Bud - Formularul, ca tot am avut de facut o gramada de hatoage fara rost in ultima vreme.
Andy
Decebal
Plutonier major
Mesaje: 238
Membru din: 18 Iul 2008, 09:48
Localitate: Oradea

Mesaj de Decebal »

Chiar asa cum spune tavi bud!Dar vad ca ai pretentii nu gluma!Ai si motive.Ai gusturi bune!Am sa ma abonez la site-ul asta.In rest...pe bune ca e simplu.Cu alt gen de trilu-lilu e mai greu-ambitiile (pretentiile sunt ok).La mine a fost nasol cu astea...
Decebal
Plutonier major
Mesaje: 238
Membru din: 18 Iul 2008, 09:48
Localitate: Oradea

Mesaj de Decebal »

...dar acum Sa vezi Andreea ca am suparat pretendentii!Acum pe bune sunt 2 in1:site-ul e super si chiar te-as lua de sotie la ce preferinte stiu pana acum ca ai.Salutare tuturor.Toate bune.decebal.
Carmen
Capitan
Mesaje: 581
Membru din: 08 Mar 2008, 21:20
Localitate: Suceava

Mesaj de Carmen »

Pentru Cristina si alti pasionati de BZN, cateva surprize:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7. :)
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

sas decebal scrie:salutare tuturor!
Nu stiu altii cum sunt dar ...pentru mine e pentru prima oara cand sunt trimis la trilu -lilu de o doamna/domnisoara si las garda jos ,mai ales ca e fan si AC/DC care stim bine ca ne cam curenteaza.In genere ascult muzica dupa dispozitie deci nu sunt strain de AC/DC ,nici chiar de Judas Priest.Apreciez totodata rebelii Metalica.Daca stiam ca Freddy a cantat ungureste nu il ascultam atat(nu te repezi Emanuil,era o gluma,si in plus chiar vorbesc limba;tavaszi szel=vant de primavara).Site-ul e super,sunt fan Alifantis ,Andries,Pitis,Vintila,Nicolescu,Stepa,Bud si altii dinainte de a-mi miji mustata totusi de Valentin nu stiam.L-am trecut la catalog."Autoarei",in caz ca e domnisoara ii cer mana atat imi e de draga pentru "fapta" ei iar de e doamna o anunt ca ii invidiez sotul,dar nu prea mult timp sa nu se supere nimeni.Salut,toate bune.decebal
Salut Decebal, cine-i Emanuil pe aici, pe forum?
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

Foarte frumoase melodiile Carmen!
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

Imi place mult Valentin Moldovan Andi, chiar este super.
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Ma bucur ca-ti place. Va fi in mod sigur un mic recital Valentin Moldovan cand voi relua Floare de vartej.
Pana atunci insa, o rugaminte: exprima-ti mai multe ganduri in mai putine mesaje. Adica nu-i nevoie sa dai cate un mesaj de o propozitie pe minut, poti integra ultimele 3 mesaje intr-unul singur.
Multumesc,
Andy
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

Iti multumesc pentru recitalul promis in emisiunea Floare de vartej, ce va fi reluata peste ceva timp, doar vineri cred, de la ora 21, la 23, doar la Radio Pontes, un radio care ne uneste.
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Sparg linistea pentru cateva momente cu o serie de piese interesante: Mark Knopfler - Irish boy, Mark Knopfler - Last laugh, Poets of the Fall - Late goodbye, Kelly Family - An angel.
Auditie placuta!
Andy
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

Foarte frumoase melodiile Andi, dar cel mai mult mi-a placut ultima.
Claus
Capitan
Mesaje: 532
Membru din: 17 Ian 2007, 21:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Claus »

Interesant!
am ascultat melodia de pe forum, simpatica precum multe piese folc.
In general fiecare gen muzical propune ceva, sugereaza traectorii si sustine directi, ma intreb,si va intreb care ar fi neajunsurile muzicii astea.
Lansam o dezbatere pe tema asta?
ar fi interesant de urmarit alte opinii.
Exista un public cu anumite amprente care aasculta numai asa ceva?
de ce o face?
ce expectante are?
am lansat povestea asta deoarece sunt categorii de oameni, care isi construiesc edifici intregi, iluzorii evident, bazate pe idealizari si autoconvingeri desprinse din surse mai mult sau mai putin pragmatice.
Ma gandesc aici la relatia pe care o are unnevazator cu cartile lui imprimindu-i-se un cult al personalitatii deosebit, la oamenii care isi imagineaza lumi proprii, am avut o colega la radio care avea asa ceva,
altii care asteapta fara sa stie ce
etc.
Scrie răspuns