Time Adventure de la Code Factory

Despre tot felul de jocuri si competitii

Moderator: Manu

Sorin
Capitan
Mesaje: 673
Membru din: 01 Mai 2007, 00:36
Contact:

Mesaj de Sorin »

Pei, trebuie sa omori niste roboti. Din sageti mergi, pe spatiu tragi(daca ai arma) ctrl+sageti sari... cam asta ar fi in mare. Dupa parerea mea e un joc cu care nu prea merita sa iti bati capul.
Blogul lui Sorin
Magazin online cu produse pentru nevăzători şi slab văzători
Victoria nu este cel mai important lucru, ci este singurul lucru important!
I Tichir
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 30 Sep 2007, 14:56

Mesaj de I Tichir »

Interesant e ca acest joc e facut de rusi. Deasemenea, sunt multe jocuri facute de polonezii de la Klango. Sunt curios cand va aparea primul joc pentru nevazatori romanesc?
Valentin
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 11 Mar 2008, 14:30
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Valentin »

daca vreti sa jucati techno shock va dau un sfat ca sa va orientati mai bine. eu ca sa ma orientez prin diferitele pasaje folosesc alt dreapta respectiv alt stanga. astfel poti alege in ce directie sa mergi, adica in est vest sud sau nord.
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

I Tichir scrie:Interesant e ca acest joc e facut de rusi. Deasemenea, sunt multe jocuri facute de polonezii de la Klango. Sunt curios cand va aparea primul joc pentru nevazatori romanesc?
Poate chiar cand il vom face noi...
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Valentin
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 11 Mar 2008, 14:30
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Valentin »

I Tichir scrie:Cand credem ca am descoperit un joc mai complicat, vine Sorin si il rezolva. Totusi, pentru el am o noua provocare care se numeste "Descent into madness".
eu l-am terminat. ma refer la descent into madness.
I Tichir
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 30 Sep 2007, 14:56

Mesaj de I Tichir »

Felicitari! Eu nu am reusit sa descifrez codul. Acest joc nu are foarte multe fisiere audio si cred ca ar fi mai putina munca pentru cineva care s-ar incumeta sa-l traduca.
I Tichir
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 30 Sep 2007, 14:56

Mesaj de I Tichir »

A jucat cineva Treasuremania? Nu stiu ce se intampla ca dupa un timp nu reusesc sa mai dau nici un fel de comenzi. Poate ca nu stiu eu cum trebuie jucat si ma lamuriti.
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

manu scrie:
I Tichir scrie:Interesant e ca acest joc e facut de rusi. Deasemenea, sunt multe jocuri facute de polonezii de la Klango. Sunt curios cand va aparea primul joc pentru nevazatori romanesc?
Poate chiar cand il vom face noi...
Era interesant jocul pe care l-ai tradus tu Manu, nu scriu cum se numeste, ca ma fac de ras. Dar avea o chestie, prin care treceai in cateva secunde prin toate nivelele si te mai si salvai. Prin apasarea literei W, treceai dintr-o camera intr-alta pana la sfarsit, cand se deschidea acea usa si, ca sa zica faptul ca ai reusit sa te salvezi, dadeai spatiu. Am descoperit asta de mult timp, foarte mult chiar, fiind nervos ca nu reuseam sa ma salvez si am inceput sa apas litere si cifre la nimereala si asa am aflat de W. Cine nu crede ce am spus, poate incerca daca are jocul.
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Tasta aceea era creata pentru a sari direct la o camera unde sa incerci cu timpul intreg, ca incet-incet sa ii descoperi forma. Nu vad ce rost mai avea salvarea prin apasarea unei taste, adica fara sa joci jocul. E ca si cum am deschide acum Time Adventure, iar acolo sa fie o chestie ca daca scriem "Stop" sa ne spuna ca jocul a fost incheiat cu succes. Mai are vreun rost in cazul acesta sa il downloadam?
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Valentin
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 11 Mar 2008, 14:30
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Valentin »

citeste cu atentie manualul. eu l-am jucat dar m-am plictisit repede. acolo nu trebuie decat sa prinzi pesti si sa cauti comori sub apa.
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Pentru Manu

Mesaj de Emanuel.Selaru »

manu scrie:Tasta aceea era creata pentru a sari direct la o camera unde sa incerci cu timpul intreg, ca incet-incet sa ii descoperi forma. Nu vad ce rost mai avea salvarea prin apasarea unei taste, adica fara sa joci jocul. E ca si cum am deschide acum Time Adventure, iar acolo sa fie o chestie ca daca scriem "Stop" sa ne spuna ca jocul a fost incheiat cu succes. Mai are vreun rost in cazul acesta sa il downloadam?
Stiu ca n-avea rost, dar eu nu-i stiam rostul acelei taste, credeam ca a fost o greseala, ceva, stiu eu, ceva scapat.
I Tichir
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 30 Sep 2007, 14:56

Mesaj de I Tichir »

Majoritatea jocurilor au astfel de obtiuni numite cheats. De exemplu, la Tarzan junior apesi p pentru pauza apoi tasta delete si introduci urmatorul cheats code: I can never die! si in acest fel in loc de 3 vieti vei avea 1000.
Valentin
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 11 Mar 2008, 14:30
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Valentin »

CODURILE DE LA TARZAN JUNIOR DAC LE VRETI LE GASITI AICI.
Sorin
Capitan
Mesaje: 673
Membru din: 01 Mai 2007, 00:36
Contact:

Mesaj de Sorin »

Ok, de coduri am dat si eu pe AudioGames, dar unde naiba gasesc si eu jocul?
Blogul lui Sorin
Magazin online cu produse pentru nevăzători şi slab văzători
Victoria nu este cel mai important lucru, ci este singurul lucru important!
I Tichir
Sublocotenent
Mesaje: 320
Membru din: 30 Sep 2007, 14:56

Mesaj de I Tichir »

Il gasesti la mine. Ne intalnim pe Skype.
Scrie răspuns