Probleme Jaws 18

Despre computere, telefoane, tehnologie

Moderator: Manu

Silviu
Sergent major
Mesaje: 62
Membru din: 24 Iun 2010, 11:38
Localitate: Iasi

Mesaj de Silviu »

Salutare, ce setare ar trebui să fac la jaws ca atunci când apăs comenzile ctrl plus c sau ctrl plus v să mi le rostească? vă mulțumesc..
Silviu
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

JAWS are 3 niveluri de verbalizare a informaţiei: Beginner, Intermediate şi Advanced.
Pentru copiere şi lipire, la începător îi spune "Copied selection to clipboard", la intermediar - "Copied", iar la avansat nu mai spune nimic. Poate la tine este setat pe Advanced.
Pentru a alege nivelul de verbalizare, mergi cu Insert + 6 în Settings Center, dai Control + Shift + D pentru a deschide setările implicite pentru toate aplicaţiile, iar acolo în câmpul de căutare scrii "verboss" (primele litere din Verbosity).
Mai jos în rezultate, la secţiunea Speech Verbosity va fi şi Verbosity Level; cu tasta spaţiu alegi eventual Intermediate.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Silviu
Sergent major
Mesaje: 62
Membru din: 24 Iun 2010, 11:38
Localitate: Iasi

despre jaws 18

Mesaj de Silviu »

Salutare, mâine aș vrea să instalez un jaws pe windows10 și în primul rând aș dori să vă rog dacă se poate ca cineva să-mi trimită programul jaws cu serialul acela de piratare. îl rog să-l încarce pe we transfeer. Vă rog să-mi spuneți dacă sunt ceva probleme de securitate și dacă mai e acel uac ca la Windows 7 ca să știu la ce să mă aștept.... Și eventual vă rog să-mi spuneți și în câteva cuvinte cum se instalează acea cheie de piratare! vă mulțumesc!
Silviu
Silviu
Sergent major
Mesaje: 62
Membru din: 24 Iun 2010, 11:38
Localitate: Iasi

Jaws

Mesaj de Silviu »

De asemenea vă rog să-mi spuneți dacă funcționează vrio voce în română pe această versiune de jaws. m-ar interesa dacă funcționează vocea Simona!
Silviu
Scrie răspuns