Spânzurătoarea - un joc distractiv pentru Android

Diverse aplicatii create de membrii acestui forum
Campus
Comandantul unitatii
Mesaje: 446
Membru din: 09 Mai 2007, 12:15
Localitate: Cluj Napoca

Spânzurătoarea - un joc distractiv pentru Android

Mesaj de Campus »

Salutare tuturor!
În ultima vreme, ca exercițiu de învățare a programării în Java pentru Android, am creat un joc simplu de spânzurătoarea. De acum este și în Play Store și îl puteți instala pe orice dispozitiv android de la 2.3 în sus.

Jocul Spânzurătoarea conține:
- Toată lista oficială de cuvinte acceptate în jocul de Scrabble pentru limba română (peste 78000 de forme diferite);
- Trei indicii care pot fi cerute oricând (la începutul, la mijlocul și la sfârșitul caracterelor necunoscute din cuvânt;
- O listă cu istoricul cuvintelor jucate;
- Posibilitatea de a încerca din nou cuvintele care nu au fost găsite;
- Posibilitatea de a căuta cuvintele jucate într-un dicționar online;
- Posibilitatea de a seta lungimea minimă și maximă a cuvintelor;
- Posibilitatea de a schimba caracterul indiciu
- Două teme vizuale distincte.

Această variantă a jocului utilizează tastatura standard a telefonului ceea ce îl face ideal pentru exersarea scrierii pe telefon.
Jocul este accesibilizat pentru persoanele cu deficiență de vedere.
Pentru a-l instala pe telefon intrați pe acest link

Toate cele bune!
Nelu Câmpean
Toate cele bune!
Campus
Ghita Potra
General de corp de armata
Mesaje: 6070
Membru din: 15 Oct 2007, 12:29
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Ghita Potra »

:D
Mulţumesc.
Merge.
Rezolvaţi online sute de şarade
Puteţi încerca şi Pontes Şarade, o aplicaţie pentru Android cu toate şaradele de pe acest forum
Campus
Comandantul unitatii
Mesaje: 446
Membru din: 09 Mai 2007, 12:15
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de Campus »

Salutare
Am patit o chestie destul de urata cu spanzuratoarea. Dupa ce am refacut jocul pentru ca aveam cate 500 de instalari pe zi in google play am descoperit ca pierdusem cheia de dezvoltator cu care semnasem aplicatia.
In cele din urma am relansat jocul sub acelasi nume dar cu alt nume de pachet si am adaugat categorii de cuvinte cu tot cu indicii.
Actualmente sunt cuvinte din dex, orase din romania, capitale de tari, carti celebre, personaje mitologice grecesti, imparati romani....
Modul de joc s-a schimbat putin, implicit este acum tastatura alfabetica creata cu butoane. Daca vreti sa jucati cu tastatura android standard se poate activa din setari.
Jocul se gaseste acum destul de greu in google play dar este disponibil la adresa: https://play.google.com/store/apps/deta ... toarea.dex
Il mai puteti instala si de la aplicatiile create de mine daca mergeti, de exemplu la biblioteca pontes in google play si apoi la "Mai multe de Nelu Cimpean".
Toate cele bune!
Campus
Scrie răspuns