Eroare la cautare

Sugestii, informatii de adaugat pe site si propuneri de categorii pentru forum

Moderator: Manu

Scrie răspuns
IonPop
Colonel
Mesaje: 2166
Membru din: 02 Oct 2010, 17:55

Eroare la cautare

Mesaj de IonPop »

Am cautat cuvântul MaestroTranslate si am primit urmatoarea eroare. Oare au impus cei care administreaza serverul restrictii din nou?

Could not obtain matched posts list

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'ldvcluj2_phpbb1.forum_search_wordmatch' doesn't exist

SELECT m.post_id FROM forum_search_wordlist w, forum_search_wordmatch m WHERE w.word_text LIKE 'maestrotranslate' AND m.word_id = w.word_id AND w.word_common <> 1

Line : 340
File : search.php
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Va trebui sa ma ocup candva de problema cautarii, acum am comentat liniile care insereaza cuvinte pentru full text search. La topicuri mari facea cate o bucla lunga in care se repeta query cu INSERT INTO... ne mai blocau astia.

Am creat un topic separat pentru Aplicatii, jocuri facute de membri ai forumului. Asa le vom gasi si noi si Google mai bine.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
IonPop
Colonel
Mesaje: 2166
Membru din: 02 Oct 2010, 17:55

Mesaj de IonPop »

Dar apropos, daca spui ca se face o bucla in care se tot adauga rand pe rand cuvintele in baza de date, si ca administratorii site-ului blocheaza aplicatiile care fac adaugari repetate, nu ar fi mai bine sa pui o functie sleep() sau cum i-o fi spunând in PHP care sa faca o pauza mica intre cuvinte, ca sa nu ii alerteze pe administratorii serverului? Ar dura cu putin mai mult atunci când s-ar insera un nou mesaj, dar asta mai ales daca este foarte lung, insa nu ar mai aparea acea problema.
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Da, poate ca asta ar fi o solutie, va trebui sa vad ce si cum prin cod.
Ma ocup cat de curand.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Scrie răspuns