Excursie in aceasta primavara, ce ziceti?

Orice nu poate fi incadrat la celelalte categorii

Moderator: Manu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Excursie in aceasta primavara, ce ziceti?

Mesaj de MisuSoft »

Am vorbit cu Mira la rev si ne-am gandit sa mergem undeva in aceasta primavara, sa iorganizam un fel de excursie.
astept propuneri de locatii din partea voastra!
mihai
Ultima oară modificat 04 Ian 2008, 13:42 de către MisuSoft, modificat 1 dată în total.
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Sorin
Capitan
Mesaje: 673
Membru din: 01 Mai 2007, 00:36
Contact:

Mesaj de Sorin »

Sibiu! Dragostea mea
Blogul lui Sorin
Magazin online cu produse pentru nevăzători şi slab văzători
Victoria nu este cel mai important lucru, ci este singurul lucru important!
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

mai multe informatii te rog: ce putem face pe acolo, unde putem sta..... trebuie sa ne gandim si la astea. ideea e sa mergem undeva sa fie cat de cat mai liniste decat in orash!
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Sorin
Capitan
Mesaje: 673
Membru din: 01 Mai 2007, 00:36
Contact:

Mesaj de Sorin »

Sunt multe lucruri pe care le poti face la Sibiu. De la plimbari pe rutele pietonale, pana la baruri, cofetarii si restaurante. Este un oras foarte linistit si gasesti hoteluri destule. Eu am stat doar ziua pe acolo, de cazat am fost cazati la Olanesti, alt oras superb. Olanestiul este o statiune balneara, asa ca daca suferi de reomatism :)
Blogul lui Sorin
Magazin online cu produse pentru nevăzători şi slab văzători
Victoria nu este cel mai important lucru, ci este singurul lucru important!
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Draga BEBE PONTES, oi fi eu mai batran dar inca nu sufar de reumatisme :) adevarul e ca am probleme cu proteza care imi tot pica dar in rest pensia vine la timp, ultima data a intarziat vreo 3 saptamani, dar viata merge inainte :)
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Claus
Capitan
Mesaje: 532
Membru din: 17 Ian 2007, 21:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Claus »

ha, faina idee!
eu zic sa mergem la Beclean, unde ete o herghelie de cai, sa calarim si altceva decit...
masini.
CarmenT
Maior
Mesaje: 970
Membru din: 10 Ian 2007, 00:44
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de CarmenT »

Ei, ei, gybole. Era cat pe ce sa nu inteleg cu cine am de-a face. Doar la calarit iti sta mintea...
Excelenta ideea ta Mihaita. Si mie mi-ar place sa mergem pe undeva. Din pacate in primavara asta nu voi putea, dar cine stie...
In schimb mi-a propus Bruno, unul din membrii Pontes din Italia sa mergem la Rimini. E o statiune foarte frumoasa pe malul Adriaticii. Ne-ar costa drumul care poate iesi destul de ieftin daca ne strangem multi sa inchiriem un autocar, iar cazarea costa in jur de 20 euro pe noapte, ceea ce e un pret foarte mic daca tinem cont ca e vorba de Italia. El zicea ca ar putea sa ne rezolve cazarea la pretul asta daca vrem sa mergem in iunie sau septembrie, adica inainte sau dupa sezon.
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

suna bine, pana atunci sa invatam italiana :)
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Ar fi interesant de mers la Rimini, zona e frumoasa iar marea foarte OK. Nu stiu exact cum e plaja din Rimini pentru ca atunci cand am fost in Italia am stat la Valverde di Cesenatico, o statiune de pe langa Rimini. Dar vinul de Romagna, mandria zonei, e chiar bun!
Pentru perioada de dupa sesiune m-ar tenta ideea de Beclean, mai ales ca am si trenuri care sa ma duca din Bucuresti pana acolo, dar si legaturi bune prin Cluj daca vreau - si voi vrea - sa plec cu toata trupa.
Andy
CarmenT
Maior
Mesaje: 970
Membru din: 10 Ian 2007, 00:44
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de CarmenT »

E foarte fain pe plaja la Rimini si e faina si marea. Apa creste treptat si nu face valuri mari. Am prins odata vreme rea si valurile erau acceptabile. Singura problema e ca orasul e foarte scump si trebuie sa te invarti putin sa gasesti un locsor de unde sa faci cumparaturi mai asa, pentru buzunarele noastre...
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Tot asa era si la Valverde. Plaja buna, apa - ciorba adica valuri mai mult nu. Excelent pentru cei ca mine, care nu stiu sa inoate. Valuri faine erau in zona de langa dig, spre iesirea din spatiul marcat de balize. Acolo am invatat sa manevrez o hidrobicicleta. Ce vremuri!
Ultima oară modificat 05 Ian 2008, 02:19 de către Andreea Neagu, modificat 1 dată în total.
Mira
Sublocotenent
Mesaje: 257
Membru din: 30 Ian 2007, 18:02
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Mira »

Deci ,mergem la Beclean sa calarim?
Cred ca ar fi foarte frumos si interesant.Unii dintre noi nu au mai facut asta de foarte mult timp si altii poate niciodata.

Dar
Mira
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Pai, hai la Beclean! Dar sa fie weekend ca sa poata ajunge si bucurestenii care n-au mai calarit de cand erau copii, si nu foloseau saua si fraul.
Citez un cantec de-al lui Socaciu:
Prin lumina ascultati caii liberi fara sei
Si de roua-nrourati trec usor ca niste zei
Caii liberi alergand, neloviti de bici si fier
Ceru-l trag peste pamant si pamantu-l trag spre cer.
Numai bine,
Andy
Scrie răspuns