O noua organizatie pentru nevazatori!

Orice nu poate fi incadrat la celelalte categorii

Moderator: Manu

CarmenT
Maior
Mesaje: 970
Membru din: 10 Ian 2007, 00:44
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

O noua organizatie pentru nevazatori!

Mesaj de CarmenT »

Vreau sa va anunt ca a aparut o noua asociatie, Asociatia OPEN, care promoveaza educatia nevazatorilor. Obiectivele organizatiei sunt invatarea sahului si a utilizarii computerului de catre copiii nevazatori si socializarea acestora.
Am aflat despre asociatie aflandu-ma intamplator la Calimanesti in aceeasi perioada in care asociatia organiza un training pentru invatarea computerelor.
Fondatorii organizatiei sunt Dacian Pribeanu, presedinte, Stefan Halus, secretar si Mihai Dima, membru. Stefan e membru Pontes si cred ca toata lumea stie ca se ocupa cu domeniul informatic, iar Dacian si Mihai sunt doi sahisti nevazatori foarte cunoscuti.
Pentru a afla mai multe despre asociatie va invit sa vizitati site-ul sau, care acum e in lucru si contine inca destul de putine informatii: www.asociatiaopen.ro
Urez bun venit si La Multi Ani Asociatiei OPEN!
Stefan_Ilioaica
Capitan
Mesaje: 503
Membru din: 12 Sep 2009, 21:00
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Stefan_Ilioaica »

eu sunt unul dintre cursantii care au participat la trainingurile organizate de asociatia open. tot ce pot spune este ca aceste cursuri au fost foarte utile. acolo am invatat foarte multe lucruri si mi-am facut prieteni noi. urez asociatiei open mult succes mai departe!
Stefan
CarmenT
Maior
Mesaje: 970
Membru din: 10 Ian 2007, 00:44
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de CarmenT »

Ai participat la cursurile de calculatoare, sau la sah?
Stefan_Ilioaica
Capitan
Mesaje: 503
Membru din: 12 Sep 2009, 21:00
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Stefan_Ilioaica »

nu am participat la cursurile de sah ci la cursurile de calculatoare
Stefan
Hajni
Sergent
Mesaje: 28
Membru din: 22 Mai 2007, 23:58
Localitate: Cluj-Napoca

Asociatia open

Mesaj de Hajni »

E bine sa existe mai multe asociatii pentru nevazatori, pentru ca fiecare ofera cate ceva, astfel nevazatorii au din ce in ce mai multe oportunitati sa invete ceva nou ce le place si ii ajuta sa aibe o viata sociala mai activa. Ar fi foarte tare sa existe o asociatie pentru nevazatorii talentati la muzica sau teatru, cum avem si in scoala atatia elevi talentati care au interpretat diverse piese de teatru, chiar si cei din ciclul primar. Sa fie ceva de genul si pentru adulti. Ce parere aveti?
Stefan_Ilioaica
Capitan
Mesaje: 503
Membru din: 12 Sep 2009, 21:00
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Stefan_Ilioaica »

chiar ar fi bine sa existe o astfel de asociatie.
dar cine stie cand va fi asta.
oricum pe
www.asociatiaopen aveti cartea de oaspeti unde puteti comenta, si bine inteles aveti si blogul asociatiei. ce mai este pe acolo va las pe voi sa vedeti.
Stefan
CarmenT
Maior
Mesaje: 970
Membru din: 10 Ian 2007, 00:44
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de CarmenT »

Pai s-ar putea face asa ceva. Asta insa trebuie sa o realizeze cineva talentat, cu pregatire in domeniu, caci degeaba infiinteaza un afon o organizatie pentru talentati! :D
Emanuel.Selaru
Maior
Mesaje: 728
Membru din: 28 Mar 2008, 10:20
Localitate: Buzau

Mesaj de Emanuel.Selaru »

Si eu sunt unul dintre cursantii Computerului pe intelesul elevilor nevazatori. Cu aceste ocazii nespus de deosebite, am avut prilejul sa ma intalnesc fata in fata cu un prieten nespus de bun, ce pana in decembrie 2008, a fost doar virtual, insa am avut ocazia sa imi fac noi si noi prieteni, tin sa amintesc doar pe cativa dintre ei, Domnisoara Maior, :) cu care am avut placerea sa ma intalnesc la prima editie a trainingului, dar si pe Tovarasul sergent major Bogdan, cu care m-am imprietenit de-a dreptul in a doua editie, din vara lui 2009. Sunt nespus de recunoscator pentru acele clipe de neuitat pentrecute la Calimanesti, si astept cu nerabdare o noua editie de training, speram in vara, fiind timpul foarte bun pentru iesiri in aer liber, etc etc.
Scrie răspuns