Horoscopul saptamanii 25 februarie - 2 martie

Horoscop saptamanal

Moderator: Manu

Scrie răspuns
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Horoscopul saptamanii 25 februarie - 2 martie

Mesaj de Andreea Neagu »

Ma frate-meu, al batirn a' lu' al batirn avea o vorba: ma nepoate, fuse, fuse si se duse. Uite asa trecu si saptamana 18-24 februarie 2008. Fu saptamana buna, n-am ce zice. Grau se facu, porumb se facu, horoscop nu se facu ca n-avu Cristina net fo 2 zile, saptamana buna, ce mai. Si se mai intamplara si alte lucruri de-mi mersera mie la inima: fusai la Cluj, trasei cand chef cand poze, ce mai, fu bine. Luai trinu' asa, mai de dimineata si ma gandii: mai frate-meu, ce fac eu in al trin 8 ore pan' la Bucuresti? Ca ma duc la Bucuresti, uitai sa va spui, ma duc la Bucuresti, ma duc inapoi la munca, ce mai. Asa ca ma pusai pe scris horoscoape, poate doar-doar o iesi ceva.
Berbec
Ma nepoate, imi zise ieri de dimineata Mitra lu' Sobolanu', aia de peste balta de da cu bobii, ca pe berbeci ii asteapta o saptamana tare buna. Cica o sa aiba noroc de bani si-or sa se plimbe toata ziua pe sub salcii cu cine li-i drag.
Taur
Al taure o sa-si exerseze toata saptamana vocea, ca sa poata mugi cuceritor in fata septelului la colectiva. Si dac-o mugi cu spor, la vara il cununa Nasu Pantelica si Nasa Reta de la Bucuresti.
Gemeni
Buna seara, doamnelor si domnilor. Intrerupem acest program pentru un anunt de ultima ora: satelitul LV-457 a raportat astazi ca gemenii au gasit in sfarsit piatra filosofala. Surse interne ale Pentagonului au declarat ca aceasta nu este nici pe departe ceea ce crede populatia. Nu detine proprietate a oferi oamenilor nemurirea, dar se pare ca folosita cum trebuie de cunoscatori, le poate schimba vietile. In saptamana ce urmeaza, gemenii se vor ocupa de verificarea acestei piste.
Rac
Racii or invata sa mearga inainte, ca inapoi mersera ce mersera si se plictisira. Si bine facura, ca-n a balta de la capul satului ii asteapta ditai sacul de bani.
Leu
Muica, a leoaica a face numai nefacute pe saptamana care vine. Cum ce nefacute? De-alea cu aragaz si cu cribituri, ce, nu va spusai de anul nou?
Fecioara
Feciorii or lasa un biet om sa piara de sete. C-au vrut sa-i faca un bine si sa-i trimita o damigeana cu tuica. Acum, ala o sa manance vant si-o sa bea ploaie. Dac-o ploua. Ca uita ficorul sa puie pe trin a damigeana.
Balanta
Vericule, balantele or astepta toata saptamana o damigeana de zaibar dintr-ala cipriot, de-l aduse una de prin tari straine. S-astepte, zic, ca rabdarea la om e lucru mare. Da' nu-i nimic, ca zaibaru-i pus bine si-o ajunge la ei pana la urma.
Scorpion
Scorpionii or intepa in stanga si-n dreapta, doar-doar s-o strange mai repede informatie pentru nu stiu ce pagina de lucrara la ea pana acuma.
Sagetator
Sagetatorii s-or pune strasnic pe dormit si invatat, ca sa-si ia al examen de-l dadura la urgenta si sa n-ajunga pe islaz cu a Bisisica.
Capricorn
Capricornii or da militaria jos din pod, de-or sta ai jurati de copchii smirna in fata lor. Cum sta cioara pe gard, asa or sta, asculta la mine.
Varsator
Mai frate-meu, bine-a zis cine-a zis ca fiecare dupa puteri, fiecaruia dupa nevoi. Asa un soare frumos o rasari pe strada varsatorilor, de nu s-o mai vedea urma de nor pe-acolo, si toate le-or merge din plin. Si-mi mai zise Mita lu' Sobolanu' ca se-arata crai de toba la drum de seara. Sa fie-ntr-un ceas bun!
Pesti
Ai pesti or termina cu inotul in ape tulburi si-or trece la mai bine: or gasi o pestioaica frumoasa si-or pleca amandoi pe rau in jos pan'la malul marii.

Asta fuse si se duse horoscopul saptamanii 25 februarie - 2 martie 2008. V-am pupat, ca-s in trin si-as vrea sa dorm pan-oi trece muntii si s-o face linistea tandari si cioburi de gura regatenilor.
Andy
Ultima oară modificat 05 Mar 2008, 20:53 de către Andreea Neagu, modificat 1 dată în total.
sendi
Soldat
Mesaje: 2
Membru din: 27 Mar 2007, 19:50
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de sendi »

.Super tare horoscopul!!! Am ras cu gura pana la urechi dupa ce l-am citit :D :D :D . Chiar mi-a inveselit ziua. In legatura cu predictiile pentru zodia mea. ai avut dreptate: am reusit sa scap si de ultimul examen fara sa fie nevoie de interventia ambulantei sau a trupelor speciale :D :D :D . Cred ca am vorbit cam mult asa ca ma retrag. Saptamana frumoasa in continuare si la multi ani tuturor femeilor. Bye bye :D :D :D
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Da, interesant scris, cu mult umor.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Muicaaaa, o data facui si io horoscop, si uite ca o nimerii. O nimerii, ce mai. Ca zisai ca-si ia fata izamenu, si-l lua!
Andy
cristina.vuscan

Mesaj de cristina.vuscan »

Pai, ce-ti spusei eu, fa Leano, ce-ti spusei? Ca numai inceputu-i greu, numai inceputu' De-acum a noastra esti, fa Lenuto!... Sublocotenentul Hans, de la corpul de jandarmi olteni
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Nu, sefa, asta a fost eveniment unic. Adica nu se mai intampla. Horoscopul ramane treaba ta si a lui Misu.
Andy
Scrie răspuns