Vizionare DIGI Sport si GSP TV online

Despre computere, telefoane, tehnologie

Moderator: Manu

Scrie răspuns
Albert
Sergent
Mesaje: 26
Membru din: 23 Dec 2007, 15:11
Localitate: Arad
Contact:

Vizionare DIGI Sport si GSP TV online

Mesaj de Albert »

Imi pare rau pentru cei care nu pot viziona GSP TV la televizor deoarece GSP TV a facut contract doar cu cei de la RDS si Digi TV.

Am intrat la gsptv.ro unde am vazut ca se percepe o taxa de 6 euro pentru a viziona postul timp de 60 de zile pe site-ul lor.

Eu urmaresc posturi tv online pe internet si pe site-ul www.rai-tv.info am vazut ca au adaugat GSP TV si Digi Sport posturi pe care se transmit meciuri din liga 1.

Aceste posturi pot fi vizionate pentru moment pe site-ul www.rai-tv.info cu ajutorul unui programel numit sopcoast 3.0.3

Eu l-am testat si merge 100% si nu se intrerupe.

Sper sa va mearga si la voi.
:) Albertino :)
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Ca informatia sa fie completa, da niste instructiuni, mai precis link-uri directe: unul catre pagina exacta in care se vede GSP-ul si unul care sa duca la downloadarea programelului.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Albert
Sergent
Mesaje: 26
Membru din: 23 Dec 2007, 15:11
Localitate: Arad
Contact:

Instructiuni de vizionare GSP TV si DigiSport

Mesaj de Albert »

Instructiuni de vizionare GSP TV si DigiSport

Va dau cate un link pentru fiecare post in parte si un link de unde luati Plugin-ul pentru Internet Explorer, in Mozilla Firefox nu merge.

Ca sa functioneze, trebuie sa dati Alow Pop-up sau Permite Pop-up la incarcarea paginii de la linkurile cu posturile.

Pentru a descarca Plugin-ul accesati urmatorul link:
Plugin TV Online

Pentru a viziona DigiSport accesati urmatorul link dupa ce ati instalat pluginul si ati dat un restart la calculator:
DIGI Sport

Pentru a viziona GSP TV Accesati urmatorul link:
GSP TV

Sper sa va fie de folos.

:) Albertino :)
BogdanCristiea
Sergent
Mesaje: 38
Membru din: 08 Ian 2008, 18:26
Localitate: Bistrita

Mesaj de BogdanCristiea »

mai puteti urmari dg sport si gsp tv pe www.free-tv.go.ro
Shady
Locotenent
Mesaje: 455
Membru din: 09 Aug 2011, 01:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shady »

Salut!Cunoaste cineva vreun site unde pot urmari programele de la televizor?ma refer la prima tv s.a.m.d.p.
Shady
Locotenent
Mesaje: 455
Membru din: 09 Aug 2011, 01:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shady »

Salutare!Alte programe inafara celor sportive se pot difuza?Pe site-urile mentionate?pe care din site-urile mentionate se pot difuza?se foloseste acelasi procedeu ca si pentru gsp tv?adica se descarca plug-in pentru fiecare post de la televizor?ma gasiti pe adresa shady_rapid2008@yahoo.com sau pe skype shady.hashim.Va multumesc.
Shady
Locotenent
Mesaje: 455
Membru din: 09 Aug 2011, 01:46
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shady »

Salutare!Intrukat intrebarea mea se incadreaza acestui subiect postez aici sa nu mai creez alt topic.Spune-ti-mi si mie cine foloseste tuner tv?Doresc sa vizionez si eu programe tv.Se stie ca duminica si nu numai sunt emisiuni si filme interesante pe care le putem urmari.Am incercat sa downloadez soup-cast-uri sa pot viziona insa nu m-au incantat viteza lor si faptul ca nu toate programele din lista emiteau si uneori se misca sacadat.Va multumesc.
Scrie răspuns