Messenger si Skype pe telefon

Despre computere, telefoane, tehnologie

Moderator: Manu

Angelo
Soldat
Mesaje: 8
Membru din: 08 Feb 2010, 16:05
Localitate: Bucuresti

Va multumesc foarte mult!

Mesaj de Angelo »

Va multumesc foarte mult!
TibiPaun
Soldat
Mesaje: 4
Membru din: 03 Aug 2010, 16:06
Localitate: Buzau

Nokia 6710 Navigator

Mesaj de TibiPaun »

Am un Nokia 6710 Navigator pe care am instalata ultima versiune de Talks, deocamdata cu licenta de 30 zile.
Am incercat sa intru pe site-ul Fring si sa instalez de acolo ultima versiune, numai ca talks nu citeste nimic. Stie cineva vreun mesenger pe mobil accesibil cu Talks?
Multumesc!
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Nu prea sunt cunoscator in legatura cu programele pentru telefon, dar din cate stiu... nu prea ar merge vreunul cu Talks pe Messenger.
Era intr-un timp IM+, dar acum nu mai merge deloc.
Daca afla cineva ceva... sper ca va scrie si pe aici.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Gione
Caporal
Mesaje: 11
Membru din: 10 Ian 2010, 16:42

Mesaj de Gione »

salut!
Vopium este un program care merge pe yahoo si este accesibil cu talks. eu l-am testat cu nuance talks 5.20 poate cineva il testeaza si cu talks 4 si spune daca este accesibil.
Vortex
Sublocotenent
Mesaje: 298
Membru din: 19 Noi 2009, 17:12
Contact:

Mesaj de Vortex »

Talks 5.20? adica ala nou?
Eu l-am testat cu 5.00.3 si e partial accesibil. Mesajele merg perfect, atat scrise, cat si citite, dar lista de contacte nu e citita deloc. Am incercat sa ma uit si cu object viewer si am gasit doar niste icoane. Am cautat vreo setare sa modific afisarea listei de contacte, dar n-am gasit.... Mare pacat.... Chiar parea sa mearga bine programul asta.
Vortex Website
Maximum de confort, cu minimum de efort.
Gione
Caporal
Mesaje: 11
Membru din: 10 Ian 2010, 16:42

Mesaj de Gione »

da se pare ca m-am grabit. lista de contacte este citita doar la conectare.dupa ce folosesc chat-ul si ma intorc la lista talksu nu mai citeste
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Fring merge ok pe Yahoo in felul urmator:
Cand scrie cineva apare noua fereastra in care cu sageata simpla se citeste doar primul mesaj scris de la ultima deschidere a conversatiei. Cu Talks si sageata in jos se citesc toate mesajele de la ultima deschidere a ferestrei. Ca sa nu fie lista prea lunga, se mai inchide fereastra de conversatie instant cu Key2.
Este chiar in regula Fring, practic este un instant messenger foarte accesibil. Eu am testat cu Talks 5.20, am crezut initial ca e inconvenabil pentru ca ar trebui inchisa repede fereastra ca sa nu ratezi nici un mesaj, dar daca merge cu Talks + sageata in jos nu mai sunt nici un fel de probleme.
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Ioto
Plutonier
Mesaje: 163
Membru din: 30 Ian 2013, 18:35
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Ioto »

Salutare,
Ce stiti in prezent avem vreo aplicatie de messenger care sa mearga cu talks 5.31?
Scrie răspuns