[18+] BANCURI - Nu citi topicul daca nu ai simtul umorului!

Orice nu poate fi incadrat la celelalte categorii

Moderator: Manu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

[18+] BANCURI - Nu citi topicul daca nu ai simtul umorului!

Mesaj de MisuSoft »

Ce ziceti daca am destinde putin admosfera?
M-am gandit sa postez pentru cei interesati niste bancuri, care mie unul mi-au placut! :D :)

Daca stiti si voi bancuri bune va rog sa le postati aici!
Ultima oară modificat 12 Aug 2008, 15:05 de către MisuSoft, modificat de 3 ori în total.
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Bula si batalia de la Rovine

Bula povesteste la scoala batalia de la Rovine:
- Mama, sa fi vazut ce era acolo! Tunuri, sageti, pusti... Mama, i-au batut romani pa turci de s-au c-c-t pa ei. Dar dupa aia
i-au batut turcii pa romani de s-au c-c-t pa ei, apoi iar i-au batut romani pa turci de s-au c-c-t pa ei, si iar turcii i-au batut
pa romani de s-au...
- Bine, bine ma Bula, si cum s-a terminat batalia?
- Pai, cand a venit padurarul si le-a zis "Ia carati-va ma de-aici ca mi-ati imputit padurea!".
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Bula la militie

Bula tocmai iese din sediul militiei judetene si epuizat, se sprijina de un pom. Un trecator se apropie de el, intreband:
- Nu va suparati, nu stiti unde se bate la masina?
- Nu stiu, pe mine m-au batut manual...
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Nebunii si pomii

Pe marginea drumului doi oameni lucreaza inr-un mod straniu: primul sapa o groapa, iar al doilea o astupa si tot asa inainte.
Se apropie de ei un domn si ii intreaba:
- Ce faceti, domnilor?! foarte mirat, unde primeste raspuns:
- Noi sadim ne facem datoria - de a sadi pomi, eu sap groapa, celalalt o astupa, iar cel ce pune copacii are azi zi libera!
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Mihai, m-ai provocat cu subiectul asta.
Dupa declansarea razboiului din Irak, cota de popularitate a lui George W. Bush a inceput sa cam scada. Pentru a rezolva problema aceasta, Bush pleaca intr-un turneu prin scolile americane. Pentru a-si atraga admiratia copiilor, le da voie sa-i adreseze cateva intrebari. Se ridica Bob si spune:
- Domnule presedinte, am 3 intrebari pentru dumneavoastra:
1) Cum se face ca ati castigat alegerile, desi Al Gore a avut mai multe voturi?
2) Cu ce drept ati invadat Irakul?
3) Nu credeti ca bomba atomica de la Hiroshima a fost cel mai mare genocid din istoria umanitatii?
Inainte ca Bush sa poata raspunde, suna de iesire. Copiii ies linistiti in pauza, se intorc in clasa dupa zece minute si continua cu intrebarile. Se ridica John si spune:
- Domnule presedinte, am 5 intrebari pentru dumneavoastra:
1) Cum se face ca ati castigat alegerile, desi Al Gore a avut mai multe voturi?
2) Cu ce drept ati invadat Irakul?
3) Nu credeti ca bomba atomica de la Hiroshima a fost cel mai mare genocid din istoria umanitatii?
4) De ce a sunat azi de iesire cu 30 de minute mai devreme?
5) Unde-i Bob?
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

:) hai ca am sa trec si eu granita :)

Asigurari la Scotieni

Un fermier scotian si-a asigurat viata la o agentie specializatã. Nu dupã mult timp, s-a înecat într-un râu.
La înmormântare, o vecinã se apropie de vãduvã:
- Ce bine cã rãposatul a fost un om prevãzãtor… desi nu stia nici sã scrie, nici sã citeascã…
- Si nici sã înoate, slavã Domnului… completã vãduva.
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Un ardelean si un matematician in tren

Un ardelean si un matematician in tren.
Dupa un timp trec pe langa o stana. Ardeleanul 1,2,3,4,5... 425 de oi. Se uita si matematicianul, scoate un pix si o foaie calculeaza... nimic.
Dupa o ora mai trec pe langa o stana. Ardeleanul 1,2,3,4,5,6... 281 de oi. Matematicianul scoate notebook-ul calculeaza, mathcad alea, alea, nimic.
Dupa alte cateva ore trec pe langa o noua stana. Ardeleanul: 1,2,3,4,5,... 892 de oi. Matematicianul scoate mobilul suna un prieten, se conecteaza la internet cauta, da mail-uri, nimic.
- Domnule, nu va suparati, dar eu sunt matematician, membru al Academiei, cu diplome multe, comunicari etc. si nu am putut numara. Cum faceti?
- No, d-apai simplu, domnul meu, numeri picioarele si imparti la patru.
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Ion si Gheo se intalnesc in padure

Ion si Gheo se intalnesc in padure. Gheo ducea in brate un dihor viu.
Ion:
-Ma, Gheo, ce faci,ma, cu dihorul?
Gheo:
-Apai, ma, la iarna, cand o fi frig, il pun la picioare sa-mi fie cald.
Ion:
-Ma, da pute, ma!
Gheo:
-No, las, ca se obisnuieste el!
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Doi Ardeleni taiau o bomba

Doi Ardeleni taiau o bomba atomica cu bonfaerul,vine un reporter si zice:
-Mai oameni buni, voi sunte-ti chiar prosti, daca explodeaza?
- Apoi nu-i bai ca mai avem una!
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Intr-un compartiment de tren

Intr-un compartiment de tren, un oltean si un ardelean.
La un moment dat, ardeleanul scoate o litra de palinca, slanina, pita, sfarma o ceapa si începe sa manance, tragand din cand în cand si din palinca...
Olteanului i se face de o dusca, dar cum sa intre în vorba?
La un moment dat, vazand ca tuica e pe terminate, isi ia inima in dinti si se apropie de ardelean:
-Ma cheama Radu!
-Apai, no, daca te cheama, du-te ma...
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

Ion este foarte suparat

Ion este foarte suparat si mere sa-si inece nacazul la crasma. Vasalie ii da binete si il intreaba ce are de ii nacajit. Fara o vorba, Ion ii da o palma si cere o rachie. Vasalie il intreaba:
- Ma, Ioane, da` tu cand ai dat in mine, ai glumit?
- Ba n-am glumit, ma. Am fost serios.
- No, ase da, ma, Ioane, ca mie glumele astea nu-mi plac.
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Claus
Capitan
Mesaje: 532
Membru din: 17 Ian 2007, 21:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Claus »

Andreea Neagu scrie:Mihai, m-ai provocat cu subiectul asta.
Dupa declansarea razboiului din Irak, cota de popularitate a lui George W. Bush a inceput sa cam scada. Pentru a rezolva problema aceasta, Bush pleaca intr-un turneu prin scolile americane. Pentru a-si atraga admiratia copiilor, le da voie sa-i adreseze cateva intrebari. Se ridica Bob si spune:
- Domnule presedinte, am 3 intrebari pentru dumneavoastra:
1) Cum se face ca ati castigat alegerile, desi Al Gore a avut mai multe voturi?
2) Cu ce drept ati invadat Irakul?
3) Nu credeti ca bomba atomica de la Hiroshima a fost cel mai mare genocid din istoria umanitatii?
Inainte ca Bush sa poata raspunde, suna de iesire. Copiii ies linistiti in pauza, se intorc in clasa dupa zece minute si continua cu intrebarile. Se ridica John si spune:
- Domnule presedinte, am 5 intrebari pentru dumneavoastra:
1) Cum se face ca ati castigat alegerile, desi Al Gore a avut mai multe voturi?
2) Cu ce drept ati invadat Irakul?
3) Nu credeti ca bomba atomica de la Hiroshima a fost cel mai mare genocid din istoria umanitatii?
4) De ce a sunat azi de iesire cu 30 de minute mai devreme?
5) Unde-i Bob?
In Caz ca nu mio-au scapat mie, zi-le si p-alea cu partidu, cu Ivan, si mai era ceva da nu mai stiu exact ce.
Avatar utilizator
MisuSoft
Locotenent
Mesaje: 436
Membru din: 08 Oct 2007, 14:40
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de MisuSoft »

ioi andreea le sti si pe alea si nu ni le-ai spus si noua!?!?!?

si sa nu va plictisiti citind mesajul meu, da-ti-va cu parerea despre urmatorul banc.

daca stiti ceva bancuri mai bune va rog sa nu ezitati sa le postati!


Profesorul parcurge cu privirea catalogul. Popescu întreabă cu voce tare:
- Vreau să vă întreb ceva, domnule profesor!
- Te rog, Popescule!
- Poate fi pedepsit cineva pentru un fapt pe care nu l-a săvârşit?
- Nu!
- Atunci, vă rog frumos, să nu mă sancţionaţi fiindcă nu mi-am învăţat lecţia pe ziua de azi!
Nu fi preocupat de evitarea tentatiilor, caci pe masura ce imbatranesti incep ele sa te evite pe tine. (Murphy)
Andreea Neagu
Colonel
Mesaje: 1511
Membru din: 16 Ian 2007, 23:15
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andreea Neagu »

Bine, Alin, abordam si subiectul Ivan.

Ivan, spion KGB, e trimis in misiune in America. Se angajeaza la NASA, lucreaza ce lucreaza pe acolo, avanseaza rapid in ierarhie si reuseste sa afle cam toate secretele programului spatial american. Si cum statea rusul nostru intr-o seara in fata semineului cu paharul de vodka in mana, aude batai in usa. Deschide si vede in prag doi baieti simpatici, inalti la vreo 2 metri si lati cam tot atat, blonzi, imbracati in costume negre si cu ochelari fumurii. Fara prea multa ceremonie, baietii il umfla pe Ivan, il bumbacesc un pic si il arunca pe bancheta de spate a unei masini.
Cand isi revine din soc, Ivan e asezat la o masa si in fata lui sta un tip inalt, tot in costum negru si cu ochelari fumurii, care ii spune:
- Domnule Ivan, stim cine sunteti. Nu e cazul sa negati nimic. Dar cum sunteti cel mai bun in domeniul dumneavoastra, CIA vrea sa va angajeze. Va oferim protectie, un pachet salarial atragator, o noua identitate, o casa in Malibu. Ce spuneti, sunteti de acord?
Ivan - mut.
- Domnule Ivan, ganditi-va putin. E atat de simplu sa spuneti da!
Ivan - mut.
- Baieti, invatati-l pe domnul Ivan sa coopereze.
Apar cei 2 tipi solizi care il adusesera pe Ivan si il bat bine vreo 20 de minute.
- Ce spuneti, domnule Ivan, v-ati mai gandit? Ganditi-va la tot ce va oferim!
Ivan - mut
Iar intervin cei 2 agenti, iar il bat bine, iar intrebari, Ivan tot mut, iar bataie si tot asa vreo 3 saptamani.
Vazand ca orice i s-ar face, Ivan ramane de neinduplecat in tacerea lui, seful ia o hotarare:
- Baieti, n-avem ce-i face, asta are secera si ciocanul tatuate pe inima. Trimiteti-l inapoi in Rusia.
Zis si facut. Ivan e urcat intr-un avion si parasutat in inima Siberiei, mai mult mort decat viu. Il gasesc doi vanatori, il duc la spital si dupa cateva luni omul isi revine. E declarat erou al poporului sovietic, avansat general si invitat la deschiderea primei scoli de spionaj din Rusia, care ii poarta numele. Directorul scolii, vrand sa se dea bine pe langa marele general Ivan, il roaga:
- Domnule general, impartasiti-le ceva din experienta dumneavoastra acestor tineri care vor urma cursurile scolii noastre.
Ivan se gandeste putin si spune, cu amaraciune in glas:
- Mai baieti, invatati dracului o limba straina, ca altfel va bat astia de nu stiti cum va cheama!
Claus
Capitan
Mesaje: 532
Membru din: 17 Ian 2007, 21:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Claus »

misusoft scrie:ioi andreea le sti si pe alea si nu ni le-ai spus si noua!?!?!?

si sa nu va plictisiti citind mesajul meu, da-ti-va cu parerea despre urmatorul banc.

daca stiti ceva bancuri mai bune va rog sa nu ezitati sa le postati!


Profesorul parcurge cu privirea catalogul. Popescu întreabă cu voce tare:
- Vreau să vă întreb ceva, domnule profesor!
- Te rog, Popescule!
- Poate fi pedepsit cineva pentru un fapt pe care nu l-a săvârşit?
- Nu!
- Atunci, vă rog frumos, să nu mă sancţionaţi fiindcă nu mi-am învăţat lecţia pe ziua de azi!
tare bancu,
da eu am alta rugaminte la tine, dau 10 beri, daca nu mai scrii cu diacritice.
problema e ca, bancurile scrise, isi pierd din savoare, da o sa incercam sa gasim formula prin care sa le pastram, totusi...
Scrie răspuns