Pontes tandem la Calarasi

Orice nu poate fi incadrat la celelalte categorii

Moderator: Manu

Claus
Capitan
Mesaje: 532
Membru din: 17 Ian 2007, 21:13
Localitate: Cluj-Napoca

Pontes tandem la Calarasi

Mesaj de Claus »

Daca Manu isi dorea sa ajunga la Calarasi de revelion, iata ca am ajuns noi, inaintea lui.
pontes, in parteneriat cu asociatia tandem, au participat la cursa dunarii, eveniment ciclistic derulat de consiliul local si asociatia nationala de ciclism.
Ca de obicei, pontes si-a facut bine treaba, in pofida ploii infernale, prezenta pe toata durata cursei;
iata comunicatul cronometraj.ro
Rezultat Cursa Dunarii Calarasene 2015!
Felicitari Pontes 6 , ati terminat cu succes Cursa Dunarii Calarasene ultima etapa a Road Grand Tour 2015!
Ati participat la categoria Tandem cu numarul 208 de concurs.
Timpul obtinut de dumneavoastra este 01:44:49, pe locul 2 in cadrul categoriei Tandem Masculin.
In clasamentul general ati ocupat locul 3.
Va multumim pentru participare!
Avatar utilizator
Manu
General de divizie
Mesaje: 4120
Membru din: 02 Feb 2007, 01:15
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Manu »

Da, ramane inca un vis sa ajung prin Calarasi. Pacat ca nu am putut sa vin si eu acum la biciclete...
Imi amintesc cum scriam pe forum despre Calarasi ca o posibila locatie de revelion:
http://www.pontes.ro/ro/forum/viewtopic ... 48&start=9

Cum a fost atmosfera? E pana la urma frumos orasul? :)
Errare humanum est, sed perseverare diabolicum...
In forum linguae Latinae venite! (via est: www.limbalatina.ro)
Claus
Capitan
Mesaje: 532
Membru din: 17 Ian 2007, 21:13
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de Claus »

ce sa zic, am plecat din cluj vineri pe la 11 si 10, si am ajuns la calarasi, in jur de ora 23; am prins vreo 9 accidente, unul mortal, evident, noi am scapat; Calarasi, un oras in care gasesti adresa de la cazare dupa coordonate gps, nu dupa nume de strazi sau adrese exacte, astepti o ora pt o omleta, am ramas pana sambata la ora 15:00, din care vreo 5 ore le-am dormit, adica noaptea, a doua zi a fost cursa, si, daca am vrut sa ne oprim la un restaurant dupa premiere, am fi avut nevoie de 5 minute pt a lua comanda, si, o ora sa o onoreze. O ploaie ihnfernala, pe durata zilei de sambata, ce complica accesul de la cazarea unde eram noi, pana la strada.
Scrie răspuns